Сајам туризма

14. Међународни  сајам туризма и сеоског туризма

Ученици седмог и осмог разреда оба одељења, 25.11.2023. године, посетили су у пратњи наставнице Географије, 14.  међународни сајам туризма и сеоског  туризма.

Иначе, изучавајући одлике опште географије,  ученици се ближе упознају са елементима Друштвене географије, у оквиру које обрађују и детаље туристичке географије. Одлазак на сајам пружио им је прилику да виде могућности реклама свих туристичких места у Србији која су стални учесници сајма, туристичких организација и држава региона, спортских и етно домаћинства и њихове производе, као и производе, ручно рађене, етно традиције.

У оквиру сајма одржан је и културно уметнички програм КУД-а „Абрашевић“, као и традиционално кување ракије, познатог у народу као „ Шумадијски чај“. Представници и победници су промовисани трећег дана сајма, када је и свечано затварање.

Осим разних флајера и пропагандног материјала, ученицима је било и интересантно да чују и разне, другачије акценте и говор представника разних туристичких организација из њима мање познатих крајева. Производе етно домаћинстава су могли и да пробају и чују рекламе за исте.

Материјал су понели у школу и са наставницом направили пано са успоменама  са сајма.

Наставница географије

Милица Симић