Квиз знања из историје језика

Такмичење ученика осмог разреда крагујевачких основних школа у познавању историје нашег језика и писма одржано је у недељу 10.12.2023. у Основној школи „Станислав Сремчевић“ .

Такмичење је део пројекта „Писмо Ћирилово“ који реализује Удружење књижевника Србије-Књижевна заједница Крагујевац, уз подршку локалне самоуправе.

Циљ Међународне књижевне манифестације „Писмо Ћирилово“ је очување српског језика и ћириличног писма.

Градско такмичење у познавању историје српског језика и ћириличног писма које је организовано у Основној школи „Станислав Сремчевић“ било је намењено основцима.

Ученици су кроз квиз питања показали знање које су стекли током школовања али и такмичарски дух који прати овакву врсту надметања. Сви учесници су, без обзира на разултат такмичења, добили вредне награде. Две ученице наше школе, Мина Коцић и Јована Радаковић достојно су нас представљале.

Предметни наставник: Јелена Никић Смиљковић

Last modified on понедељак, 11 децембар 2023 15:01