Европски дан језика

У четвртак, 26. септембра, у нашој школи обележен је Европски дан језика. Овај пројекат обухватао је низ различитих активности. Ученици су писали мотивационе поруке, као и поруке о љубави и пријатељству на неколико језика, потом су исте ставили у флашице како бисмо учествовали у акцији „Чеп за хендикеп“. Све флашице су постављене у облику срца, чиме шаљемо поруку да увек треба бити хуман и да треба да мислимо на оне којима је помоћ потребна. Написане су најлепше речи света на 35 језика, израђени су панои о познатим књижевницима, такође, ученици су урадили презентацију у којој су истакли важност учења страних језика. Присутни су могли да чују стихове на различитим језицима, а ученица Исидора Стојановић је прочитала своју песму о пријатељству. На крају, ученици су имали јединствену прилику  да уче знаковни језик.

Last modified on недеља, 29 септембар 2024 16:09