Пројекат „ФИЗУМ“

У уторак 13.06.2023.године у сарадњи са Научним клубом Центра за образовање у нашој школи је реализован пројекат “Физум“. Овај пројекат је окупио ученике старијих разреда да кроз различите активности повежу математику, физику и уметност. Кроз организоване радионице ученици су стварали Келтске чворове у квадратним оквирима који су им задали едукатори, затим су помоћу осцилација стварали цртеже на хамеру, направили своје Лисажуове фигуре и комбинацијом разних боја створили своје уметничке форме.Такође је ученицима била изложена визуелизација звука помоћу Рубенсове цеви, где у посматрали пламен који гори изнад цеви која почиње да вибрира и производи стојеће таласе, а све уз звукове ужичког кола. Ученицима је све приказано било веома занимљиво и сложили смо се да ћемо у наредној школској години реализовати више оваквих радионица.

Предметни наставници:

Марија Радовић