Посетили смо међународни сајам  туризма и сеоског туризма

27.11.2021. Крагујевац

Ученици шестог разреда оба одељења, посетили су у пратњи наставнице Географије, сајам туризма и међународног туризма.

Иначе , у шестом  разреду из географије ученици се ближе упознају са елементима Друштвене географије, у оквиру које обрађују и детаље туристичке географије. Одлазак на сајам пружио им је прилику да виде могућности реклама свих туристичких места у Србији, етно домаћинства и њихове производе, као и производе ,ручно рађене ,етно традиције.

У оквиру сајма одржан је и културно уметнички програм КУД-а ?Абрашевић?, као и традиционално кување ракије, познатог у народу као ? Шумадијски чај?.

Осим разних флајера и пропагандног материјала, ученицима је било и интересантно да чују и разне , другачије акценте и говор представника разних туристичких организација из њима мање познатих крајева.

Материјал су понели у школу и са наставницом направили пано са успоменама са сајма.

Наставница Географије

Милица Симић и ученици 6/1 и 2