,,У сусрет Олимпијским играма"

У уторак  28.5.2024. у нашој школи успешно је реализован пројекат „У сусрет Олимпијским играма“. Циљ овог пројекта је, не само да се упознамо са олимпијском историјом, већ да промовишемо здраве стилове живота и да развијемо креативност код наших ученика. Након дефилеа спортиста свих  земаља учесница, које су представљали ученици наше школе, своје песме су читале ученице Исидора Стојановић 7/2, Јована Радаковић 8/1 и Мина Коцић 8/2. Песме су настале као инспирација овим спортским такмичењем.  Програм су чинила и слова, која су деца носила, и спајајући их створили би кључне речи овог такмичења: учествовати, поштовање, различитост, дружење и тимски дух. Све су речи, поред српског, биле изговорене на енглеском, немачком и француском језику. Након програма сви гости су могли да погледају штандове наших стручних већа и тако да се упознају са вредностима које промовише овај пројекат. На крају су организоване спортске игре и тиме је овај пројекат свечано завршен.

Last modified on четвртак, 06 јун 2024 18:17