Обележен Европски дан језика

У петак 22.9.2023. године ученици од шестог до осмог разреда заједно са својим наставницама српског, енглеског и немачког језика посетили су Ботаничку башту. Поводом Европског дана језика, који се обележава 26. септембра, искористили смо лепо време да посетимо зелену оазу у Шумарицама, да  упознамо флорне зоне Азије, Европе и Балкана, уживамо у мирној и идиличној атмосфери, а уједно и покажемо своју креативност.  Вођени латинском изреком : „Quot linguas calles, tot homines vales“ (превод: „Колико језика знаш, толико људи вредиш“), окружени зеленилом, ученици су били инспирисани природом, што је и био циљ, па су писали песме и саставе на српском језику, говорили су о природним лепотама на немачком и на енглеском језику.

Предметни наставници:

Јелена Никић Смиљковић